O Nas

Kochamy zwierzęta!

3 na 10 osób nie decydują się na adopcję zwierzęcia ze schroniska. Powód? Obawa przed procedurami adopcyjnymi lub lęk przed niedopasowaniem pupila. Chcemy ułatwić i przede wszystkim przyspieszyć ten proces – żadne zwierzę nie powinno zbyt długo czekać na miłość właściciela. Mamy również świadomość jak duża to odpowiedzialność opiekować się zwierzakiem ze schroniska. Edukujemy, daje możliwość wparcia wirtualnego, przygarnięcia w wersji domu tymczasowego co jest rekomendowanym przez nas pierwszym krokiem prowadzącym do finalnej decyzji o adopcji.

Celem platformy Petopo jest pomoc bezdomnym zwierzętom w szybszym znalezieniu kochających właścicieli oraz ułatwienie pracownikom schronisk i wolontariuszom realizowania codziennych obowiązków związanych z opieką nad podopiecznymi. Nasza aplikacja nie jest jedynie platformą adopcyjną – to kompleksowe narzędzie, które realnie wpływa na poprawę dobrostanu futrzastych przyjaciół. Naszym celem jest wspieranie właścicieli zwierząt i ich podopiecznych na każdym etapie wspólnego życia, dlatego przygotowaliśmy bazę wiedzy oraz checklisty, które pomagają w codziennej opiece. Ważną funkcjonalnością aplikacji jest e-książeczka, zapewniająca szybki i łatwy dostęp do najważniejszych informacji na temat stanu zdrowia pupila.

Nasz zespół

Jesteśmy ekipą ludzi z różnych części polski, których połączyła miłość do zwierząt. Za każdym członkiem naszego zespołu stoi szczęśliwy pies lub kot, który każdego dnia motywuje nas do dalszej pracy na rzecz zwierząt!

Jakub Radzikowski

Founder


Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie sprzedaży oraz działań marketingowych, z naciskiem na innowacje. Wolny czas wypełnia mu pasja do sportów ekstremalnych, podróże oraz Ares – psi przyjaciel uratowany z Bieszczad.

Wojtek Sokół

Co-owner


Jeden z najbardziej popularnych polskich twórców. Raper, przedsiębiorca, dziennikarz radiowy, założyciel wytwórni muzycznej i firmy odzieżowej Prosto, a prywatnie wielki miłośnik zwierząt i opiekun Azora – psiaka uratowanego na Mazurach.

Szymon Czarnota

CTO


Przedsiębiorca, inżynier i pasjonat technologii. Współzałożyciel i dyrektor ds. technologii w Cleo Robotics, gdzie pracuje nad bezzałogowymi statkami powietrznymi. Miłośnik wszystkiego, co można połączyć ze słowami „nauka” i „technologia”. Może pochwalić się ponad 10-letnim doświadczeniem w programowaniu. Prywatnie opiekun wulkanu energii o imieniu Smarty (imię nieprzypadkowe!).

Kasia Kamińska

UX Graphic designer


Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Śląskim oraz Stosowanej Psychologii Zwierząt na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studiuje Projektowanie Graficzne II stopnia na ASP w Katowicach. Od dziecka związana ze zwierzętami. Pierwszą pasją były konie, które inspirują ją do dziś- posiada doświadczenie w pracy jako jeździec oraz instruktor jazdy konnej. Następnie pojawiły się psy, z którymi kontynuuje przygodę pracując jako zoopsycholog, ale także ilustrator, bo pieski są głównymi bohaterami jej prac.

Julia Roszuk

Shelters cooperation


Absolwentka Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Na co dzień pracuje przy tworzeniu projektów ogrodów łącząc swoje poczucie estetyki z miłością do natury. Interesuje się także architekturą, roślinami, rysunkiem oraz aranżacją wnetrz. Prywatnie miłośniczka zwierząt, w szczególności psów.

Kinga Różycka

R&D


Absolwentka Politechniki Krakowskiej i studentka Zarządzania Zmianą Społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. W przerwach od prowadzenia badań, na temat schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce, wolny czas poświęca na treningi ze swoim adoptowanym ze schroniska kundelkiem - Barleyem.

background image for Dołącz do Petopo

Dołącz do Petopo

Zarejestruj się, żeby dołączyć do społeczności Petopo i skorzystać ze wszystkich funkcjonalności aplikacji.

Załóż konto