Kursy

Przejdź do kursu >

POSŁUCHAJ PSA

Pakiet szkoleniowy zawiera webinary na temat codziennego życia z psem. Emocje, spacery, komunikacja – wszystkie te elementy składają się na bezpieczne funkcjonowanie. Szkolenie „Posłuchaj psa” pomoże Ci lepiej zrozumieć swojego pupila!

Pakiet szkoleniowy zawiera:

Nagrania z webinarium:

Przewodnik spacerowy

Przyjemny spacer z psem? Tak, to możliwe – w czasie webinaru dowiesz się, jak zaplanować spacer, o czym pamiętać w czasie zabawy oraz jakie formy aktywności wybierać, żeby wspólny czas był przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Emocje psów

Antropomorfizacja – tak czy nie? Jakie emocje czują psy? Webinar przybliża aktualny stan wiedzy na temat odczuwania emocji przez psy oraz omawia wady i zalety antropomorfizacji.

Luźna smycz – studium przypadków

Webinar omawia problem ciągnięcia na smyczy, które może wynikać z różnych powodów: nieumiejętnego treningu czy stanu emocjonalnego psa. Zagadnienie jest analizowane na konkretnych przykładach.

Analiza Komunikacji Psów | Część 1

W czasie webinaru omawiane są sygnały wysyłane przez psy. Uczestnicy poznają także podstawowe zasady psiej komunikacji.Dla kogo?Dla opiekunów psów, osób zawodowo zajmujących się psami oraz miłośników czworonogów.

Przejdź do kursu >

PAKIET WŁAŚCICIEL – SZCZENIAKI

Szkolenie składa się z 5 webinarów – każdy z nich porusza konkretne zagadnienie związane z wychowaniem szczeniaka. Pakiet szkoleniowy zawiera również skrypt PDF ze streszczeniem nagrań, checklisty i mini-ebooki o zabawie oraz sposobach komunikowania się.

Pakiet szkoleniowy zawiera:

Nagrania z webinarium

Spis webinarów:

1. Nauka czystości

W pierwszej części szkolenia omówiono podstawowe problemy związane z nauką czystości. Znajdziesz tam odpowiedzi na pytania, jak nauczyć szczeniaka, żeby załatwiał się na zewnątrz i sygnalizował swoje potrzeby fizjologiczne.

2. Problem szczenięcego podgryzania

Podgryzanie jest normalnym, ale uciążliwym zjawiskiem. Webinar przedstawia sposoby radzenia sobie ze szczenięcym podgryzaniem.

3. Socjalizacja

O czym nie zapomnieć? W jaki sposób socjalizować młodego psa? W webinarze o socjalizacji omówiono jeden z najważniejszych etapów w życiu czworonoga.

4. Komunikacja psów

Sposoby komunikowania się, sygnały uspokajające i strategie wyciszania konfliktów. Wszystko, co warto wiedzieć o psiej komunikacji.

5. Podstawowe potrzeby psów

Jak zadbać o dobrostan czworonoga? W ostatnim webinarze w ramach tego szkolenia przedstawiono podstawowe potrzeby psów oraz metody ich zaspokajania.Dla kogo?Szkolenie jest przeznaczone dla opiekunów szczeniąt. Na webinarach poruszane są podstawowe zagadnienia związane z wychowaniem szczeniaka: nauka czystości, socjalizacja czy problem podgryzania.

PAKIET DLA WOLONTARIUSZA
Przejdź do kursu >

PAKIET DLA WOLONTARIUSZA

Pakiet webinarów dla osób pracujących na co dzień z psami schroniskowymi, których wspólną cechą często jest niepewność, lękliwość czy agresja. W czasie szkolenia analizowane są konkretne przypadki psów, które zmagają się np. z agresją lękową.

Pakiet szkoleniowy zawiera:

Nagrania z webinarium

Pies schroniskowy

Na czym polega współpraca behawiorysty ze schroniskiem? O co zadbać, żeby była ona jak najbardziej efektywna? Na te i inne pytania związane z pracą behawioralną w schronisku, odpowiada webinar „Pies schroniskowy”.

Agresja lękowa

Agresja, której podstawą jest lęk, to często spotykany problem u psów ze schroniska. Podstawowym sposobem radzenia sobie z nią jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. W czasie webinaru przeanalizowano filmy z pracy z psami, które miały problem z agresją lękową.

Pies lękliwy i nieśmiały

Webinar przybliża techniki i metody radzenia sobie z psami lękliwymi oraz nieśmiałymi na konkretnych przykładach.

Trening Kooperacyjny

Wprowadzenie treningu kooperacyjnego/medycznego pozwala uzyskać zgodę od psa na przeprowadzenie np. badania weterynaryjnego czy założenie obroży. W czasie webinaru dowiesz się, w jaki sposób przeprowadzić trening kooperacyjny i jakie narzędzia warto wypracować, żeby pies zgadzał się na „więcej”.Dla kogo?Dla osób pracujących z psami w schronisku (pracowników, wolontariuszy, behawiorystów). Pakiet „Pies w schronisku” kończy się testem, którego zdanie jest warunkiem otrzymania certyfikatu.

Analiza komunikacji Część 1
Przejdź do kursu >

Analiza komunikacji Część 1

Rozumienie psiej mowy ciała jest ważne dla każdego opiekuna psa – dzięki temu może nawiązać z pupilem wyjątkową więź i lepiej zrozumieć jego potrzeby. Prawidłowe odczytywanie sygnałów ma szczególne znaczenie w przypadku problemów behawioralnych.

Dla kogo?

Webinar jest przeznaczony dla osób, które na co dzień pracują z psami (behawiorystów, lekarzy weterynarii, trenerów, zootechników) oraz opiekunów i miłośników czworonogów, którzy chcieliby lepiej odczytywać sygnały wysyłane przez psy.

Przejdź do kursu >

Luźna smycz- studium przypadków

Jak oduczyć psa ciągnięcia na smyczy? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez opiekunów psów. Webinar jest w całości poświęcony zagadnieniu, jakim jest nauka chodzenia na luźnej smyczy. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego pies ciągnie na smyczy, ten webinar jest dla Ciebie! Nagrania z konkretnymi przypadkami pomagają zrozumieć, w czym tkwi przyczyna ciągnięcia na smyczy oraz jak sobie z tym poradzić.

Dla kogo?

Dla opiekunów psów, którzy borykają się z problemem ciągnięcia na smyczy.

Przejdź do kursu >

Emocje u psów

Czy psy miewają poczucie winy i wiedzą czym jest empatia? A może czują zazdrość? „Emocje u psów” to webinar, w czasie którego poznasz aktualną wiedzę naukową na temat psich emocji i sposoby ich badania.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chciałby lepiej poznać swojego czworonoga i dowiedzieć się, w jaki sposób odczuwa emocje oraz dla osób, które zawodowo zajmują się psami.

Przejdź do kursu >

Przewodnik spacerowy

Co zrobić, żeby spacer z psem był przyjemnością? W jaki sposób go zaplanować i jak wyeliminować najczęstsze problemy (ciągnięcie na smyczy, oszczekiwanie innych psów, brak skupienia)? Webinar odpowiada na najpopularniejsze pytania związane ze spacerami i zabawą, a także podpowiada, jak wspierać swojego pupila.

Dla kogo?

Webinar jest przeznaczony dla opiekunów psów.

background image for Dołącz do Petopo

Dołącz do Petopo

Zarejestruj się, żeby dołączyć do społeczności Petopo i skorzystać ze wszystkich funkcjonalności aplikacji.

Załóż konto