Pakiet webinarów dla osób pracujących na co dzień z psami schroniskowymi, których wspólną cechą często jest niepewność, lękliwość czy agresja. W czasie szkolenia analizowane są konkretne przypadki psów, które zmagają się np. z agresją lękową.

Pakiet szkoleniowy zawiera:

Nagrania z webinarium

Pies schroniskowy

Na czym polega współpraca behawiorysty ze schroniskiem? O co zadbać, żeby była ona jak najbardziej efektywna? Na te i inne pytania związane z pracą behawioralną w schronisku, odpowiada webinar „Pies schroniskowy”.

Agresja lękowa

Agresja, której podstawą jest lęk, to często spotykany problem u psów ze schroniska. Podstawowym sposobem radzenia sobie z nią jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. W czasie webinaru przeanalizowano filmy z pracy z psami, które miały problem z agresją lękową.

Pies lękliwy i nieśmiały

Webinar przybliża techniki i metody radzenia sobie z psami lękliwymi oraz nieśmiałymi na konkretnych przykładach.

Trening Kooperacyjny

Wprowadzenie treningu kooperacyjnego/medycznego pozwala uzyskać zgodę od psa na przeprowadzenie np. badania weterynaryjnego czy założenie obroży. W czasie webinaru dowiesz się, w jaki sposób przeprowadzić trening kooperacyjny i jakie narzędzia warto wypracować, żeby pies zgadzał się na „więcej”.Dla kogo?Dla osób pracujących z psami w schronisku (pracowników, wolontariuszy, behawiorystów). Pakiet „Pies w schronisku” kończy się testem, którego zdanie jest warunkiem otrzymania certyfikatu.