Jak karmić psa po adopcji

W wielu biedniejszych schroniskach psy nie są karmione w odpowiedni sposób. Dlatego twój adoptowany psiak może być zbyt chudy i mieć liczne niedobory żywieniowe lub wręcz preciwnie – może mieć ogromną nadwagę. Na szczęście odpowiednie żywienie wysokiej jakości karmą i wprowadzenie diety często rozwiązuje te problemy.

Czym karmić adoptowanego psa?

Zestresowany przeprowadzką psiak najprawdopodobniej będzie miał biegunkę. Również nagła zmiana karmy (nawet na lepszą) może skutkować zaburzeniami żołądkowymi. Dlatego jeśli adoptujesz psa ze schroniska, w którym zwierzęta karmione są suchą lub mokrą karmą, dowiedz się, jakiej jest ona firmy. Podawanie psu po adopcji tej samej karmy, którą dostawał w schronisku, pomoże ci zminimalizować ryzyko biegunki i wymiotów. Po kilku tygodniach możesz stopniowo zmienić psu karmę na wybraną przez siebie. Najlepiej, jeśli będzie to karma wysokiej jakości, o dużej ilości białka zwierzęcego i ograniczonej zawartości węglowodanów. Chyba, że weterynarz zaleci podawanie psu karmy specjalistycznej z powodu wykrytej u niego choroby.

Kiedy i gdzie karmić psa?

Najlepiej serwować psu posiłki kilkanaście minut po powrocie ze spaceru. Karmiąc psa dopiero po aktywności fizycznej możemy zapobiec skrętowi żołądka, który jest dla psa śmiertelnym zagrożeniem. Do psiej miski powinniśmy wsypać odmierzoną porcję karmy i podać psu w zacisznym miejscu, w którym nikt nie będzie mu przeszkadzał. Po skończonym posiłku miskę należy zabrać. Dzienną dawkę jedzenia najlepiej jest podzielić na 2-3 posiłki podawane o stałych porach. Dzięki temu psiak szybko nauczy się, o której godzinie dostaje pokarm.